Strona główna Ciechocinek Ciechociński Deptak Sław

Ciechociński Deptak Sław

Ciechociński Deptak Sław istnieje od 2014 roku i stał się ważnym punktem w kalendarzu plenerowych wydarzeń, które gromadzą znakomitości z różnych dziedzin, takich jak film, muzyka, sport i medycyna. Pierwszą osobą, która odsłoniła swoją gwiazdę na tym deptaku, był Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kolejne znane osobistości, które miały zaszczyt uczestniczyć w ceremonii, to:

Katarzyna Gaertner, utalentowana kompozytorka, pianistka i aranżerka. Jest autorką takich przebojów jak "Tańczące Eurydyki", "Małgośka", "Wielka woda" i "Bądź gotowy dziś do drogi".

Maryla Rodowicz, niekwestionowana ikona polskiej muzyki rozrywkowej. Jest piosenkarką i aktorką, uznawaną za jedną z najpopularniejszych i najwybitniejszych postaci w historii polskiej muzyki.

Zbigniew Boniek, legendarny piłkarz i działacz piłkarski. Jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii światowego futbolu według FIFA. Brał udział w 3 turniejach finałowych mistrzostw świata - Argentyna 1978, Hiszpania 1982 (3. miejsce) i Meksyk 1986. Zdobył wiele nagród, w tym Puchar Europy (1985) i Puchar Zdobywców Pucharów (1984). W swojej karierze reprezentował kluby takie jak Zawisza Bydgoszcz, Widzew Łódź, Juventus i AS Roma.

Robert Korzeniowski, słynny lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy. Był także rekordzistą świata w chodzie sportowym. Jest najbardziej utytułowanym polskim sportowcem pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Włodzimierz Kowalewski, znany pisarz i krytyk literacki. Jego powieść "Bóg zapłacz!" oraz zbiory opowiadań "Powrót do Breitenheide" i "Światło i lęk" zostały nominowane do Nagrody Literackiej NIKE (w latach 1998, 2001 i 2004). Jego powieść "Excentrycy", której akcja rozgrywa się w Ciechocinku, doczekała się adaptacji filmowej.

Janusz Majewski, renomowany reżyser filmowy, dramatopisarz i scenarzysta. Jest również rektorem Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2015 roku wyreżyserował film "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", którego akcja rozgrywa się w Ciechocinku.

Wojciech Pszoniak, wybitny aktor teatralny i filmowy. Jego kreacje w filmach Andrzeja Wajdy przyniosły mu międzynarodowe uznanie.

Maciej Stuhr, popularny aktor filmowy i teatralny, zdobywca nagrody Orła za pierwszoplanową rolę w filmie "Pokłosie". W 2015 roku wystąpił w filmie "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", którego akcja rozgrywa się w Ciechocinku.

Irena Ponikowska, światowy autorytet w dziedzinie balneologii. Jest specjalistką w dziedzinie balneologii, medycyny fizykalnej, interny i diabetologii. Opublikowała ponad 220 artykułów naukowych i była promotorem 11 doktorów nauk medycznych. Jest honorową obywatelką Ciechocinka.

Don Vasyl, romski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek, poeta i animator kulturalny polskich Cyganów. Jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów, który odbywa się w Ciechocinku.

Zygmunt Wiatrowski, pedagog, działacz społeczny i nauczyciel akademicki. Był związany z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Bydgoszczy i Kujawską Szkołą Wyższą. Jest honorowym obywatelem Ciechocinka.

Kazimierz Kowalski, polski śpiewak operowy, który występował jako solista w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz był długoletnim dyrektorem naczelnym i artystycznym tego teatru. Znany publiczności głównie dzięki telewizji, gdzie pojawiał się m.in. w programach takich jak "Dobry wieczór, tu Łódź" lub "Kazimierz Kowalski zaprasza". Jest dyrektorem Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku.

Zdrowa Woda, grupa blues-rockowa założona w 1988 roku przez Sławomira Małeckiego i Marka Modrzejewskiego. W 1989 roku zespół wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie zakwalifikował się do finałowej dziesiątki polskich zespołów młodzieżowych. Wspólnie z Jerzym Owsiakiem zainicjowali akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" w 1992 roku. Obecnie skład zespołu tworzą Marek Modrzejewski, Sławek Małecki, Sławek Jagas, Krzysztof Baranowicz i Dawid Leszczyk.

Irena Szewińska, lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, a po zakończeniu kariery działaczka w krajowych i międzynarodowych organizacjach sportowych. Jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii. Zdobyła medale na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich, w sumie siedem medali (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe), oraz dziesięć medali na mistrzostwach Europy.

Włodzimierz Lubański, piłkarz grający na pozycji środkowego napastnika, reprezentant Polski, olimpijczyk i trener. Najbardziej znany z występów w Górniku Zabrze, gdzie zdobył siedem tytułów mistrza Polski i sześć razy sięgnął po Puchar Polski. W latach 70. i 80. grał również w belgijskim Lokeren. Jako reprezentant Polski zdobył złoty medal olimpijski w 1972 roku i brał udział w mistrzostwach świata w 1978 roku.

Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. Po zakończeniu kariery tanecznej stała się międzynarodowym sędzią. Posiada uprawnienia sędziego w dwóch międzynarodowych organizacjach tanecznych: IDSF (International DanceSport Federation) i WD&DSC (World Dance & DanceSport Council). Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych, w tym mistrzostwa Europy i świata, oraz prowadzi ogólnopolskie turnieje. Szerszej publiczności znana jest jako jurorka popularnego programu "Taniec z Gwiazdami".

Wojciech Fibak, legenda polskiego tenisa, finalistą turnieju "Masters" i czterokrotnym ćwierćfinalistą turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, a także zwycięzcą Australian Open w grze podwójnej. Uważany za jednego z najlepszych polskich tenisistów w historii.