Strona główna Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn - Evjenth

Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn - Evjenth

Mirosław Dębski

Z wielką radością zapraszamy do Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth do gabinetu Pana Mirosława Dębskiego, który rozpocznie swoją działalność 3 lipca
Centrum specjalizuje się w trudnej, ale bardzo efektywnej terapii manualnej, która pozwala diagnozować i leczyć przyczyny bólu w obszarze kręgosłupa, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych.

W przypadku przykurczonych stawów, napiętych i bolesnych mięśni oraz uciskanych nerwów, często odczuwamy trudności w wykonywaniu pracy zawodowej, hobby i nawet codziennych czynności. Wysoko specjalistyczne techniki badania i leczenia uszkodzonych tkanek pozwalają na likwidację bólu, którego źródło często jest oddalone od miejsca jego odczuwania. Naszym celem jest przywracanie ruchomości i elastyczności tam, gdzie jej brakuje, a ograniczanie jej tam, gdzie występuje nadmiar.

Terapia manualna obejmuje także udzielanie instruktażu w zakresie utrzymania prawidłowej postawy ciała podczas pracy, odpoczynku i snu, a także unikanie sytuacji, które mogą zagrażać zdrowiu pacjenta. Ważnym elementem terapii jest również dobór odpowiednich ćwiczeń fizycznych, które pomogą ograniczyć nawroty dolegliwości bólowych.

Główne wskazania do Ortopedycznej Terapii Manualnej w naszym centrum obejmują:

  • dyskopatie, wypukliny i przepukliny dyskowe (lumbago) 
  • "zablokowania stawów" utrudniające ruchy kręgosłupa, miednicy oraz kończyn
  • zmiany zwyrodnieniowe połączeń międzykręgowych, stawów biodrowych i kolanowych
  • stany po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach stawów z obecnym przykurczem
  • stany przed i pooperacyjne kręgosłupa, endoprotez stawu kolanowego i biodrowego
  • rwa ramienna, rwa barkowa, rwa kulszowa, łokieć tenisisty i golfisty.

Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth to specjalizacja o wysokim stopniu trudności, uznawana na arenie międzynarodowej w ramach dziedziny fizjoterapii. Opanowanie wymaganych umiejętności zajmuje wiele lat praktyki, dlatego tylko nielicznym udaje się stać specjalistami w tej dziedzinie. 
W nowo powstałym Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn - Evjenth, leczenie zapewni jedynym w Polsce międzynarodowy instruktor metody Orthopaedic Manual Therapy Kaltenborn-Evjenth - Pan Mirosław Dębski

Dzięki jego wsparciu i doświadczeniu zapewniamy naszym pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Serdecznie zapraszamy do gabinetu, gdzie Metoda OMT Kaltenborn-Evjenth pozwoli na likwidację bólu kręgosłupa, stawów, mięśni i nerwów.

Rejestracja pacjentów 24/7:
516 205 711

Gabinet mieści się w zabytkowym budynku Aparthotelu Zdrowie przy ul. Piłsudskiego 5.


Twoje "Zdrowie" jest w Ciechocinku

Wybierz pakiet dla siebie !